Witamy w socjologia.pl - polski wortal socjologiczny
  » Strona główna » Konkursy » Poleć nas » Kontakt
 Menu
· Strona główna
· Aktualności
· Ankiety
· Archiwum
· Dodaj Newsa
· Downloads
· Dzienniki użytkowników
· Encyklopedia
· FAQ
· Linki
· Napisz do nas
· Prywatna wiadomość
· Recenzje
· Rekomenduj nas
· Statystyki
· Szukaj
· Top 10
· Twoje konto
 Informacje
Aktualnie jest 189 gość(ci) i 0 użytkownik(ów) online.

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj
 Linki
· słuchowiska
· wydawnictwo
· gra w kropki

socjologia.pl :: Zobacz temat - Gdzie mozna studiować socjologię?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj i zobacz wiadomościZaloguj i zobacz wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gdzie mozna studiować socjologię?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    socjologia.pl Strona Główna -> Studia socjologiczne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
awariant

PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 1:56 pm    Temat postu: Re: Hej:) Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kierunek socjologia został już otwarty niemal w każdym większym mieście i nie tylko, ale to od Was zależy czy chcecie studiować ją na wysokim poziomie czy na niskim. A teraz ja mam do Was pytanie Smile Czy studiowanie socjologii się opłaca i co się po tym ma ;), bo nie ukrywam - dostałam się na socjologię i inżynierię biomedyczną i oba kierunki mi się podobają, ale nie weim co wybrać. Pomożecie??

Jak ja bym miał taki wybór, wybrałbym socjologię, ale Tobie poradzę inżynierię. Życzę spełnienia Smile
Marta90
**

PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale konkretnie, jeśli możesz, napisz mi co można mieć po socjologii Smile. No jak by nie patrzał studia na kierunku socjologii są duuużo prostsze, niż na inżynierii i tego się najbardziej boję - że sobie nie poradzę. A szkoda uwalić rok...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FrancisBegbie

PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skończyć studia może i łatwiej, ale być dobrym socjologiem czyli socjologiem ad hoc do wszystkiego - jest o wiele trudniej.

I następna kwestia - co znaczy inżynieria... To bardzo szerokie pole, zarówno jak socjologia, ale specjalistycznie już jest bardziej określone.

Następnie zadaj pytanie inaczej - co chcesz robić w życiu, by Cię ono nie męczyło, a nie zadawaj pytania, co można robić po socjologii. Może okazać się, że ani żadna inżynieria, ani socjologia do niczego się nie przyda... Sad

Ostatnia sprawa to taka, że poziom trudności różni się bardzo - w zależności od uczelni i wykładowców, a nie kierunku.
Powrót do góry
mac77

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aż sprawdziłem czym jest ta inżynieria biomedyczna, fajnie to brzmi...
Lepiej się dobrze zastanów, bo punktów wspólnych nie widać.
To tylko 5 lat Smile, a po jednym i drugim możesz robić to i owo
Tylko warto wiedzieć z czego czerpiesz satysfakcję
Powrót do góry
Alexis77
**

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uniwersytet Medyczny też ma socjologię;))
Powrót do góry
Alexis77
**

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w Łodzi dodaję;))
Powrót do góry
awariant

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Alexis77"]w Łodzi dodaję;))[/quote]

u to koleżanka z moich stron moze kiedyś w medyku sie zobaczymy hehe:D
Arrow see you
Marta90
**

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to na pewno ale niech mi ktos powie ile na studiach jest matma a ile fizyka i chemia ??
Powrót do góry
FrancisBegbie

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie czaje pytania...?

I mam pytanie, co oznacza czy się opłaca studiowanie socjologii i co autorka miała na myśli pisząc, pytając - co się po nich ma?
Powrót do góry
awariant

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="FrancisBegbie"]Nie czaje pytania...?

I mam pytanie, co oznacza czy się opłaca studiowanie socjologii i co autorka miała na myśli pisząc, pytając - co się po nich ma?[/quote]

pewnie o to ile korzyści z tego płynie...
FrancisBegbie

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wiem, ale jakich korzyści? czy mówimy o kasie, rozwoju osobistym czy..?Smile
Powrót do góry
awariant

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak znam życie to o kasie... Sad
mac77

PostWysłany: Sro Lip 29, 2009 6:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marto jeśli pytasz o obecność zajęć z fizyki i chemii na socjologii, to proponuję głęboko zastanowić się nad istotą studiowania na tym kierunku.
ASP to też piękna uczelnia Very Happy
Powrót do góry
Marta90
**

PostWysłany: Sro Lip 29, 2009 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja może wytlumaczę o co mi konkretnie chodzi Smile. Niestety moje plany, co do samej matury popsuła sama operacja która wypadla mi nieco przed matura. I z tego powodu wybrałam biologię na maturze. Składałam podanie i na socjologię, i na inżynierię biomedyczną. Dostałam się na oba kierunki i teraz mam dylemat, ponieważ jestem trochę kiepska z matematyki i to mnie przeraża, bo inżynieria biomedyczna to typowo matematyczny kierunek, ale później łączy mi się z fizykoterapią, którą chce studiować, a niestety socjologia nieco mniej się z tym łączy.
Dlatego pytam Was, co byście mi doradzili?? Który kierunek jest bardziej przyszłościowy i czy socjologów nie jest zbyt dużo??
I wracam do pytania czym zajmuje się konkretnie socjolog, czy tylko praca w więzieniach jak to niektorzy pisali na innych forach??
Powrót do góry
FrancisBegbie

PostWysłany: Sro Lip 29, 2009 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marto, Twój kompletny brak informacji o socjologii powinien Ci wiele podpowiedzieć. Jak dla mnie, ktoś musiał Ci podsunąć pomysł z socjologią, bo jak można chcieć czegoś o czym się nic nie wie?

Uciekaj stąd Smile może w tej biomedycynie Ci pójdzie ok, na tym ja się kompletnie nie znam i szczerze nawet nie chce mi się sprawdzać Smile, ale przypuszczam, że jak nie jesteś na prawdę bystrym socjologiem, to większość innych kierunków jest atrakcyjniejszych.

Socjologia jako nauka społeczna świetnie rozwija człowieka, jego osobowość i przede wszystkim horyzonty. Jest to na pewno kierunek, który otworzy Ci oczy na zjawiska, na które dotychczas tak nie patrzyłaś bądź, których nie dostrzegałaś do tej pory - ale na kokosy z pracy nie licz, no chyba, że na prawdę będziesz dobra, kręcą Cię duże firmy, media i znajdziesz w takiej pracę... Smile to dlaczego nie Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    socjologia.pl Strona Główna -> Studia socjologiczne Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

Skocz do: