Witamy w socjologia.pl - polski wortal socjologiczny
  » Strona główna » Konkursy » Poleć nas » Kontakt
 Menu
· Strona główna
· Aktualności
· Ankiety
· Archiwum
· Dodaj Newsa
· Downloads
· Dzienniki użytkowników
· Encyklopedia
· FAQ
· Linki
· Napisz do nas
· Prywatna wiadomość
· Recenzje
· Rekomenduj nas
· Statystyki
· Szukaj
· Top 10
· Twoje konto
 Informacje
Aktualnie jest 174 gość(ci) i 0 użytkownik(ów) online.

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj
 Linki
· słuchowiska
· wydawnictwo
· gra w kropki

socjologia.pl :: Zobacz temat - Krajobraz Europy w kryzysie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj i zobacz wiadomościZaloguj i zobacz wiadomości   ZalogujZaloguj 

Krajobraz Europy w kryzysie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    socjologia.pl Strona Główna -> Obok socjologii ale w związku
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Shingao

PostWysłany: Pią Wrz 21, 2012 9:35 pm    Temat postu: Krajobraz Europy w kryzysie Odpowiedz z cytatem

Polecam artykuł z portalu forsal.pl:

Cytat:
Grecy przenoszą się na wieś, Hiszpanie zakładają "banki czasu", Irlandczycy przestają chodzić do pubów, a Francuzi do restauracji: kryzys przeorał obyczaje mieszkańców niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej.
http://forsal.pl/artykuly/645445,krajobraz_europy_w_kryzysie_biedny_bogaty_kontynent.html

Czy życie w okresie kryzysu nie jest wyśmienitą okazją do badań socjologicznych?

Dlaczego, do cholery, nikt nie pojawi się tutaj z krzykiem: "Pomocy! Piszę pracę licencjacką, magisterską o wpływie kryzysu na społeczeństwo. Nie wiem jakie badania przeprowadzić i jaką literaturę wykorzystać." Czy coś w tym stylu. Bez obrazy, ale niektóre tematy prac dyplomowych są... takie nieciekawe (delikatnie ujmując). Niech ktoś wreszcie napisze o kryzysie. Póki jest okazja :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shingao

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wpływ Kryzysu na życie Europejczyków, ciąg dalszy.

wyborcza.pl:
Włosi przesiadają się na rowery - kupują ich więcej niż samochodów
"Liczba sprzedanych rowerów przekroczyła we Włoszech liczbę sprzedanych samochodów po raz pierwszy od II wojny światowej. A głównym sprawcą tego trendu jest zapewne kryzys i droga benzyna."

http://wyborcza.pl/1,75248,12587799,Wlosi_przesiadaja_sie_na_rowery___kupuja_ich_wiecej.html
Powrót do góry
socjopat

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryzys czy moda?

Zauważ, ze nawet w Polsce od tego roku jest bum na tzw. rowery miejskie Smile
Powrót do góry
Shingao

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Tomasz

Moda na rower? Moda z natury jest ulotna, chwilowa. A ja zauważam stały, lekko wzrostowy trend (przynajmniej w swoim mieści). U mnie powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych (ale i tak jest ich mało). Raz jak mnie napadła Masa Krytyczna, to przez dziesięć minut nie mogłem przejść przez ulicę, bo ta masa przelewała się przez ulic. W końcu wymusiłem na nich pierwszeństwo i rzuciłem się pod rowerowe koła :P

U mnie rowerzyści to jedno z lepiej zorganizowanych lobby. W czwartek byłem na konsultacjach społecznych budżetu miasta. Jakie sprawy były przez "mieszkańców" najczęściej poruszane? Ścieżki rowerowe. Bo stowarzyszenie rowerzystów potrafiło się zorganizować i przyszło chmarą.

Sam jeżdżę tylko rekreacyjnie, czyli bardzo rzadko Smile
Powrót do góry
Shingao

PostWysłany: Czw Paź 04, 2012 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyborcza.pl:
Erasmus bankrutuje. Koniec wymiany studenckiej?

"Za tydzień Komisja Europejska ma ogłosić bankructwo programu Erasmus. - Brak pieniędzy na ten program to znak, że w Europie naprawdę źle się dzieje - ostrzega socjolog, prof. Ryszard Cichocki."

http://wyborcza.pl/1,75248,12607380,Erasmus_bankrutuje__Koniec_wymiany_studenckiej_.html
Powrót do góry
Shingao

PostWysłany: Sro Paź 10, 2012 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rp.pl:
Kryzys to choroby, rozwody, aborcje

"Przyjrzyjmy się tytułom gazet. „Amerykańskie stalownie zwalniają kolejne 10 tysięcy", „Nauczyciele w Chicago dożywiają 11 tysięcy głodnych dzieci", „110 dzieci w Nowym Jorku zmarło z niedożywienia". To wszystko można było przeczytać 80 lat temu, podczas wielkiego kryzysu. W USA wielki kryzys bywa zazwyczaj nazywany wielką depresją i bardzo wielu ekonomistów czyni porównania pomiędzy tamtymi dramatycznymi wydarzeniami i obecną wielką recesją."

http://www.rp.pl/artykul/843344,927502-Kryzys-to-choroby--rozwody--aborcje.html
Powrót do góry
Shingao

PostWysłany: Czw Paź 11, 2012 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tokfm.pl:
Foreign Policy: Siedem krajów wygrało na recesji. W tym Polska

"Korea Południowa, Kanada, Szwecja, Indonezja, Turcja, Meksyk i Polska - te kraje zdaniem "Foreign Policy" najlepiej poradziły sobie z kryzysem."

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103090,12653633,Foreign_Policy__Siedem_krajow_wygralo_na_recesji_.html

Mnie zastanawia dlaczego akurat te kraje?
Powrót do góry
Jack2
**

PostWysłany: Sob Gru 01, 2012 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest kryzys ekonomiczny, tylko stan uspienia spoleczenstwa jako takiego.
Ogromna wine ponosza za to mass media jako najbardziej wplywowy czynnik na codzienne zycie jednostek, sposob myslenia (a raczej nie myslenia) i reakcji na otaczajaca rzeeczywistosc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Shingao

PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To nie jest kryzys ekonomiczny, tylko stan uspienia spoleczenstwa jako takiego. (...)

"Stan uśpienia społeczeństwa"? A czy kiedykolwiek społeczeństwo było "obudzone"?
Powrót do góry
przemyslawzajac
**

PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że było obudzone... np. rewolucje.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    socjologia.pl Strona Główna -> Obok socjologii ale w związku Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

Skocz do: